Vo väčšine prípadov nešlo o veľmi náročnú kreatívu.Počas každého dňa máme možnosť stretnúť sa s desiatkami produktov rôznych značiek. Rozmýšľali ste ale niekedy nad tým, ako sa k svojim názvom dostali? Gaudeo.sk to zistil za vás.

Starbucks 

Pôvodne sa mohla sieť kaviarní volať Cargo House, no jeden zo zakladateľov si pri zrode spomenul, že slová, ktoré začínajú s príponou „st“ sú silné. Následne hľadali názvy, ktoré by to spĺňali a našli názov starého banského mesta „Starbo“.

Apple

Názov technologickej firmy vraj vznikol v rokoch, keď Steve Jobs strávil čas na jabloňových sadoch v Oregone. Názov Apple vraj podľa neho vystihuje zábavu a temperament a pritom nepôsobí zastrašujúco.

VISA

Známa kartová spoločnosť VISA neskrýva vo svojom názve žiadny špeciálny odkaz, ide jednoducho o skratku „Visa International Service Association“, teda Vízum medzinárodných servisných združení.

McDonald’s

Zakladateľ fastfoodovej siete, Ray Kroc, kúpil prvý obchod od bratov McDonald. Vytvorili obchod predávajúci veľmi základné menu z hamburgerov, hranolčekov a mliečnych výrobkov, ktoré sa stali obľúbenými.

Amazon

Pôvodne išlo o kníhkupectvo, ktoré sa zmenilo na obrovský e-shop s pôsobením prakticky všade. Názov Amazon dostal, kvôli tomu, aby sa dostal na začiatok zoznamu, keďže v minulosti boli weby zoradené abecedne – išlo teda o konkurenčnú výhodu. Názov bol zvolený aj v spojitosti s najväčšou riekou Amazonkou, ktorý by mal znázorňovať obrovský výber kníh.

Samsung

Názov pochádza z kórejčiny. Doslovne ide o preklad názvov Sam a Sung, čo znamená tri hviezdy. Obe slová sa podľa čínskej mytológie používajú na symbolizovanie vesmíru.

KFC

Aj KFC patrí medzi známe siete s rýchlym občerstvením. Aktuálne pôsobí takmer na celom svete, pôvodom je ale z Kentucky. Áno, je to prvé písmeno z názvu. „Fried Chicken“ prezrádzajú, že ide o odborníkov na smažené kurence.

H&M

Erling Persson v roku 1947 predával iba ženské oblečenie a spoločnosť sa volala Hennes – čo je švédsky výraz pre jej. V roku 1968 získal Persson priestory na prevádzkovanie a zásoby štokholmského obchodu s loveckým vybavením Mauritz Widforss. Táto zásoba zahŕňala mužské oblečenie, takže obchod rozšíril aj o mužské oblečenie a premenoval obchod na Hennes & Mauritz.

Lidl

Nemecká sieť diskontov prevádzkuje už 10-tisíc obchodov a počas tohto roka vstúpila aj do Ameriky. Založená bola pre 87-rokmi a názov neskrýva žiadne prekvapenia. Ide o priezvisko zakladateľa supermarketov. Zaujímavosťou je, že Lidl patrí do skupiny Schwarz Gruppe. Do tej patrí aj Kaufland. Keď najbližšie zavítate do týchto obchodov, spomeňte si, že nejde o konkurentov ale sesterské spoločnosti.

Adidas

Športová značka vznikla v roku 1949. Ide o nemeckého výrobcu so sídlom v Herzogenaurachu. Názov firmy je skratkou mena jej zakladateľa Adolfa Dasslera.