Určite aj ty poznáš ten pocit, keď niečo súrne potrebuješ, ale obmedzené vybavenie intrákovej izby ti to neumožňuje. Zozbierali sme pre teba najlepšie študentské vychytávky v núdzi.1. Otvorenie vína

Bez okolkov začneme situáciou, ktorú zažil skoro každý. S kamošmi ste si kúpili jednu, dve, tri, fľaše vína. Opäť  ste však kúpili klasické, nie šrubovacie i keď ty otvarák nevlastníš. Nevadí, možností je veľa, stačí si len vybrať. Všeobecné dobré vecičky sú varecha alebo nôž, pri ňom však pozor na zranenia. Ak máte babský večer, top vychytávka je aj špirála, tá úlohu splní stopercentne. Existuje však ešte jeden trik. Flašu vložte do topánky a búchajte o stenu. Víno by sa malo otvoriť. Tu daj bacha, steny na  intráku sú predsa len krehkejšie a zrejme nerád by si sa ocitol na nečakanej návšteve vo vedľajšej izbe.

Zdroj videa: Instagram.com @filipkodeket

2. Večne chýbajúci sušiak

Keď sa už konečne hecneš a vyperieš si všetko špinavé oblečenie, nastáva problém číslo dva. Kam bielizeň zavesiť? Jediný sušiak na intráku má požičaný sused z vedľajšej izby. Možností veľa nezostáva a študentom sa osvedčili stoličky. Tie sú vo všeobecnosti dobrým stojanom, ale i sušiakom. Alebo sa inšpiruj obrázkom.

sušiak na bielizeň na internáte
Lampa, ktorá na intráku poslúži ako sušiak. Zdroj foto: Instragram.com @wendiiis

3. Na slušáka

Ak si košeľový maniak alebo obľubuješ iné odevy, ktoré treba nevyhnutne žehliť máme pre teba ďalší tip. Namiesto klasickej žehličky, ťa zachráni i tá na úpravu koruny krásy. Znie to možno pritiahnuté za vlasy, ale táto rada pochádza priamo od  študentiek zdravotníctva. A ver, že tieto baby majú s vyrovnávaním svojich uniforiem na prax bohaté skúsenosti.

zdroj: www.ontha.com
Pritiahnuté za vlasy? Zdroj foto: www.ontha.com

4. Bez chladničky v 21. storočí

Segedín od mamičky alebo čokoľvek, čo si navaríš ty potrebuješ niekam uskladniť. Čo však robiť, keď na tvojom intráku máte len spoločnú chladničku a vždy ti odtiaľ niečo ukradnú? Parapetná doska je riešenie, ale iba v zimných mesiacoch. Navyše treba preskúmať i poveternostné podmienky. V opačnom prípade svoju tak s láskou pripravovanú večeru už nemusíš nájsť.

internát jedlo na parapete
Treba dávať pozor na silný vietor či hladné vtáčiky. Zdroj foto: pelisek-pismenek.blogspot.com

5. Keď chýba varič

Vo väčšine ubytovacích zariadení sú veci ako dvojplatnička zakázané. Samozrejme na každom intráku je kopec „rebelov“ ktorí sa svojej dvojplatničky nevzdajú a počas kontroly ju celkom nenápadne schovávajú v skrini. Ak však tvoja izba disponuje len kanvicou máme pre teba tip. Keď budeš mať nabudúce chuť na dobrý hotdog skús si párky pripraviť v kanvici. Prajeme dobrú chuť.

zdroj:www.pinterest.com
Varenie level 5000. Zdroj foto:www.pinterest.com

6. Kutilom bez vercajgu

Internát, ktorý nemá žiadne chyby ako keby internátom ani nebol. Najmä tie naše slovenské  internátne izby si toho pamätajú celkom dosť. Preto si sa aj ty už určite stretol s predmetmi, ktoré sa nedajú zavrieť, či už ide o okno, dvere alebo skriňu. Odpadávajúce časti z rôznych nábytkov najlepšie zafixuje lepiaca páska alebo sekundové lepidlo. Rýchly, lacný a efektný pomocník pre každého študentského kutila.

oprava lepiacou paskou
Keď sa pokazí vodovod. Zdroj: Instagram.com @kuceratomas

7. Ochrana laptopu

Chceš ochrániť svoj notebook pred zahrievaním ?Ak je v tvojej posteli jediný kamoš tvoj počítač daj si pozor na jeho životnosť. Študenti vymysleli novú lacnú verziu podložky pod laptop v podobe palety od vajec.

egg-carton-laptop-cooler-stand-life-hack

Máš aj ty svoje triky, ktoré ti už zachránili život na intráku? Neváhaj sa o ne podeliť v komentároch.