Ak by sme hľadali najvýstižnejšie a najviac používané slovo dnešnej doby, do TOP 10 by sa určite vošlo slovo „smart“ (alebo inak inteligentný). Smartfón, inteligentné hodinky, inteligentné spotrebiče. No kto by pomyslel, že môže byť inteligentná aj obyčajná fľaša?No a práve o to sa postarali naši rodáci, ktorí za tento projekt nedávno získali v medzinárodnej súťaži CISCO Switch-up Challenge prvé miesto. Privítajte projekt Wells.

Jednoduché použitie na akejkoľvek PET fľaši

Predstavte si klasický uzáver k PET fľaši, ktorý však po nasadení komunikuje s vaším smartfónom a meria množstvo vypitej tekutiny. A presne o tom je wellsCap. Z klasickej plastovej fľaše sa tak behom sekundy stane inteligentné zariadenie, ktoré monitoruje denný príjem tekutín a následne ich bezdrôtovo synchronizuje s telefónom alebo vzdialeným serverom.

slovenský startup wells
Aplikácia vás upozorní, kedy a koľko vody máte vypiť. Zdroj: wells.sk

No a ako to celé funguje? Aplikácia využije vašu výšku, váhu, pohlavie, vek či aktuálnu úroveň fyzickej aktivity, vďaka čomu vie vyhodnotiť ideálny príjem tekutín. Podľa tvorcov by dokonca najbližší update aplikácie mal zbierať údaje o vašom zdravotnom stave spolu s ďalšími špecifickými dátami vrátane teploty či chemického zloženia tekutiny vo vnútri vašej fľaše. Ľahko tak rozpozná, či ide o zdravú minerálku alebo sladkú colu. „S Wells bude udržanie hydratácie jednoduché a pohodlné“, dodáva spoločnosť prostredníctvom svojho LinkedIn účtu.

[alert type=“warning“ main_text=“TOP 5 výhod v porovnaní s konkurenciou:“ second_text=“

  1. Produkt možno využiť pri akejkoľvek fľaši
  2. Automatická úprava odporúčaného množstva prijatia tekutín na základe získaných údajov o vašom tele
  3. Aplikácia funguje aj offline
  4. 2-6-krát nižšia cena ako iné produkty v rovnakej kategórii
  5. Získané dáta cez aplikáciu sú exportované a ďalej analyzované pre diagnostické účely“ show_close=“false“]

Na nedostatok tekutín upozorní notifikácia

Optimálny príjem tekutín je pre naše telo mimoriadne dôležitý. Nielen že pomáha nášmu zdraviu, ale tiež umožňuje organizmu podávať  vysoký fyzický aj mentálny výkon. To si ale veľa ľudí neuvedomuje a správnou hydratáciou sa nijak veľmi nezapodievajú. Práve k tomu má slúžiť nová aplikácia od slovenských tvorcov, ktorá každého z používateľov vždy upozorní na doplnenie tekutín prostredníctvom notifikácií na telefóne.

Majiteľ wellsCap tak nemusí na hydratáciu vôbec myslieť a navyše môže svoj príjem sledovať v reálnom čase priamo na displeji smartfónu. Technológia má veľký potenciál nielen u bežných používateľov, ale tiež profesionálnych športovcov či dokonca lekárov.

Prvé miesto na prestížnej súťaži bol iba začiatok

Spomínaná súťaž, ktorú mladí Slováci vyhrali, sa konala iba nedávno. Išlo konkrétne o 11. február 2016, kedy sa stretlo osem tímov z rôznych britských univerzít.

slovenský startup wells
Hviezdny tím. Zdroj: wells.sk

Slováci z univerzity Imperial College London pocestujú v najbližších mesiacoch do svetovej centrály Cisco v San Jose v Kaliforii. Tu ďalej predstavia svoj projekt vrcholnému menežmentu spoločnosti CISCO, ktorá sa dnes zaraďuje medzi najväčšie spoločnosti sveta.

Správny Slovák si však určite položí otázku: „A koľko by ma to všetko stálo?“ Okrem bezplatnej aplikácie cenou rozhodne poteší aj fyzický produkt. Ten by podľa doterajších odhadov členov tímu Wells mal vyjsť približne 15 libier, čo je v prepočte niečo menej ako 19 eur. Oslovila vás táto novinka?

[alert type=“warning“ main_text=“Dostupnosť aplikácie:“ second_text=“

  • iOS
  • Android“ show_close=“false“]