Dlhé hodiny strávené v práci sú pre pracovníkov Google typické, no za posledné roky vzrástol počet zamestnancov, ktorí svoje pracovisko a jeho okolie vôbec neopúšťajú.Pre niekoho nepochopiteľná situácia je pre mnohých zamestnancov realitou. Sú dobre platení, no aj tak bývajú na parkoviskách vo svojich autách alebo prívesoch. Vďaka prístupu do budov Google celých 24/7 majú všetky výhody poruke. Patrí medzi ne voľný prístup k sprchám, kúpeľniam, práčovniam, elektrine a jedlu. Na Google campuse existuje i množstvo kratochvíľ, dokonca aj hodiny fitness a rôzne tréningy. Jediné, čo si musia odhodlaní zamestnanci zabezpečiť do svojich príbytkov (ktorými sú dočasne autá) sú matrac a niečo na prekrytie okien. Prečo uprednostňujú život „v práci“ pred samostatnosťou a vlastným bývaním?

Spoločné raňajky a rôzne darčeky nie sú v spoločnosti Google ničím nezvyčajným (zdroj: Instagram.com).
Spoločné raňajky a rôzne darčeky nie sú v spoločnosti Google ničím nezvyčajným (zdroj: Instagram.com).

Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo zamestnanci volia život na parkoviskách:

  1. Príliš vysoký prenájom

Život na parkovisku spoločnosti Google poskytuje zamestnancom takmer bezplatné bývanie, počas ktorého nemusia platiť žiaden nájom. Taktiež výrazne ušetria peniaze, ktoré by inak minuli na prepravu do a z práce. Ich výhodou je, že spoločnosť s tým (zatiaľ) nemá problém.

  1. Šetrenie peňazí

Podobne ako v predošlom bode, bývaním v aute alebo prívese výrazne ušetria. Život na parkovisku si zväčša volia preto, aby našetrili na vlastné domy, ktorých ceny sú v San Franciscu vysoké. Okrem šetrenia na dom ich poháňa aj túžba cestovať, ktorá je ďalším dôvodom prečo žijú, tak ako žijú.

  1. Stávka

Jeden zo zamestnancov, Matthew J Weaver, začal žiť na parkovisku kvôli stávke. Teraz tvrdí, že to bolo skvelé pre jeho kariéru. Matthew vo svojom aute usporiadaval dokonca párty. Jediný problém, s akým sa stretol bola otázka, ako vysvetlí ženám, s ktorými randí, prečo žije na parkovisku.

  1. Ťažkosti s hľadaním domova

U niektorých zo zamestnancov slúži život na parkovisku ako dočasná náhrada domova, kým si po čase nájdu reálny.

  1. Bezproblémový život

Ukázalo sa, že život na parkovisku nie je vôbec zlý.  Zamestnanci využívajú všetky dostupné výhody priamo v areáli Google. Vždy, keď niečo potrebujú – jednoducho prejdú do areálu.

Google poskytuje svojim zamestnancom priestory na oddych a zábavu (zdroj: Instagram.com).
Google poskytuje svojim zamestnancom priestory na oddych a zábavu (zdroj: Instagram.com).

Čo na to hovorí samotná spoločnosť Google?

Podľa výpovedí ľudí, ktorí takýto život skúsili, spoločnosť nemá najmenší problém s tým, že bývajú na parkovisku. Jeden z obyvateľov, 23-ročný Brandon, tvrdí, že tým ušetrí 90% svojich príjmov. Stretnutiu s ochrankou sa síce nevyhne nik zo zamestnancov, no všetci tvrdia, že sú nanajvýš priateľskí. Po tom, čo preukážu svoju totožnosť sa im ochranka dokonca ospravedlní za vyrušovanie. I keď spoločnosť nemá žiadne pravidlá ohľadom prespávania zamestnancov na parkovisku, ochranka je ku nim zhovievavá a dokonca stráži ich prechodné „domy“ keď sú preč. Jedinou nezodpovedanou otázkou zostáva, či majú vynaliezaví zamestnanci popri stálom živote v Google vôbec nejaký osobný život.

Zdroj: bussinesinsider.com, timesofindia.indiatimes.com