Ako je možné, že aj pri veľkej snahe nájsť si prácu prichádzajú len zamietavé odpovede od zamestnávateľov? V čom robím chybu, som horší ako iní? Prečo ostatní spolužiaci našli prácu okamžite a ja sedím doma?Aj na tieto otázky zodpovedajú mladým ľudom zamestnanci personálnej agentúry Adecco, vo štvrtok 17. marca počas dňa otvorených dverí v pobočkách Adecco Slovakia v Bratislave, Žiline a Košiciach.

K 18.12.2015 bolo na úradoch práce evidovaných 19 380 absolventov stredných a vysokých škôl. Najviac, až 12 457 uchádzačov o zamestnanie z radov absolventov, je v evidencii 4 – 9 mesiacov*. Nájsť si prácu trvá absolventom škôl v priemere šesť mesiacov. A to je pridlhý čas.

Prechod zo školských lavíc na trh práce je medzník v živote každého človeka. Študenti majú zaužívaný istý denný režim, ktorý poskytuje viac flexibility ako klasický pracovný čas väčšiny zamestnancov. Prispôsobiť sa pracovnému tempu môže byť pre mnohých zo začiatku náročné. O to horšie je, ak čerstvý absolvent zostane po ukončení štúdia doma. Prvé týždne sa ešte dajú považovať za „prázdniny“, no príliš dlhý čas v pozícii nezamestnaného vyčerpáva rodinný rozpočet a najmä sebavedomie absolventa. Stráca tiež tak dôležité pracovné návyky, ktoré získal počas štúdia a práce popri štúdiu. A znižuje tým svoju šancu zamestnať sa.

Adecco si ako svetový líder v poskytovaní riešení v oblasti ľudských zdrojov uvedomuje potenciál mladých uchádzačov o prácu a dôležitosť ich skorej implementácie do pracovného systému. Zamestnanci Adecco Slovakia dobre poznajú najčastejšie chyby, ktorých sa mladí uchádzači o zamestnanie dopúšťajú.

Už štvrtýkrát prostredníctvom programu Adecco Way to Work™ pripomínajú študentom a absolventom možnosť poradiť sa o svojej budúcej kariére s profesionálmi. V rámci Adecco Street Day™ sa s nimi podelia o užitočné tipy, poradia, ako má vyzerať životopis, ako si vybrať vhodnú pracovnú pozíciu a pripraviť sa na pohovor. Vo štvrtok, 17.3.2016, bude v pobočkách Adecco Slovakia v Bratislave, Žiline a Košiciach deň otvorených dverí práve pre mladých ľudí, študentov či absolventov.

Program Adecco Way to Work™ prebieha súbežne v šesťdesiatich krajinách celého sveta. Okrem Adecco Street Day™ organizuje personálna agentúra aj projekt Adecco „CEO for one month“, v ktorom ponúka študentom a absolventom možnosť uchádzať sa o pozíciu lokálneho CEO Adecco Slovakia v  online systéme www.adeccowaytowork.com, ktorý je prístupný od 1. marca do 15. apríla 2016. Vybraní uchádzač bude spolupracovať na pozícii CEO so Sergiom Duarte, country manažérom Adecco Slovakia v júli 2016. Pre mladých ľudí je to výnimočná životná príležitosť. Najlepší kandidáti z celého sveta budú bojovať o pozíciu globálneho CEO Adecco Group na jeden mesiac.

Facebook: http://www.facebook.com/AdeccoWaytoWork

Twitter: https://twitter.com/AdeccoWayToWork

*ZDROJ: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Nezamestnanosť – štatistiky

Reklamný článok