Sociálne siete, rovnako ako aj Youtube, sú zaplavené ľuďmi, ktorí zbožňujú líčenie – či sa snažia ponúknuť recenziu na najnovší produkt alebo nás naučiť spraviť si dokonalé líčenie. No takmer nikto si nepredstaví pri pojme make-up muža. Odborníkmi na líčenie však už dávno nie sú len ženy.James Charles

Tento 17-ročný Američan sa ako prvý muž stal tvárou jednej z najpopulárnejších kozmetických značiek v Amerike. O svoje tipy sa delí nielen na Instagrame, kde má viac ako 1,4 milióna fanúšikov, ale aj na svojom Youtube kanáli.

make-up
James Charles. Zdroj: instagram.com/jamescharles

Manny Gutierrez

Manny patrí medzi najpopulárnejších make-up expertov na Youtube. Svoju kariéru rozvíjal postupne od roku 2014, keď si založil svoj kanál. Odvtedy sa mu na ňom nazbieralo viac ako 3,2 milióna odberateľov a Manny bol už viackrát ambasádorom najpopulárnejších kozmetických spoločností.

make-up
Manny Gutierrez. Zdroj: instagram.com/mannymua733

Patrick Starrr

Patrick je profesionálny make-up umelec s rokmi praxe v oblasti líčenia. Sám tvrdí, že make-up miluje najmä preto, pretože nemá žiadne hranice. Len pred pár týždňami prekročil na svojom Youtube kanáli 2 milióny odberateľov. O svoje zručnosti sa delí aj na Instagrame, kde ho sledujú takmer 3 milióny ľudí.

make-up
Patrick Starr. Zdroj: instagram.com/patrickstarr

Jeffree Star

Jeffree svojim fanúšikom neponúka len dokonalé postupy líčenia. V roku 2015 si založil svoju vlastnú spoločnosť, ktorá sa zameriava predovšetkým na rúže a rozjasňovače. Star má taktiež Youtube kanál s viac ako 3,6 milión odberateľmi.

make-up
Jeffree Star. Zdroj: instagram.com/jeffreestar

Pozn. redakcie: Údaje o sledovanosti kanálov na YouTube a Instagrame sú z januára 2017.