Mladý Angličan Rich McCor´s, ktorý je vlastníkom instagramového konta paperboyo poníma fotenie skutočne unikátnym spôsobom. Ku každej národnej pamiatke alebo inému objektu, ktorý práve fotí, pridáva šablónu vytvorenú z papiera, a tak dodáva fotkám úplne nový rozmer.
Všetko to začalo, keď sa paperboyo rozhodol obzvláštniť londýnsky Big Ben vystrihnutými náramkovými hodinami. Jeho fotka zožala v okolí taký úspech, že nebolo treba dlho čakať a jeho instagram zaplavilo množstvo nápaditých fotiek. Potom, ako jeho fotky zverejnil britský Daily Mail, jeho instagramové konto vzrástlo v priebehu týždňa z 5000 na úctyhodných 60 000 odoberateľov.

Sám však tvrdí, že i keď pocítil silu sociálnych sietí a ľudia ho často označujú za umelca, on sa tak necíti. Netají sa však tým, že by rád využil tento úspech a popularitu na možnosť cestovať po celom svete. Sledovať tohto pána sa oplatí nielen kvôli jeho fotkám plným fantázie, ale i zaujímavým popisom ktoré k nim pridáva.
- „Vylepšený“ Big Ben. Práve táto snímka odštartovala pozitívnu vlnu ohlasov na svojské papierové umenie.
- Socha Erosa v Piccadily Circus bola dlho považovaná za pamiatku vyrobenú zo vzácneho kovu. Vznikla vo Viktoriánskom období, keď bol kov považovaný za veľmi unikátny a cenný materiál. Skutočnú pravdu o soche vyvrátil až v roku 1994 muž, ktorý v podnapitom stave vyliezol na vrchol sochy a tá sa s ľahkosťou ohla.
- Zvonár z Chrámu Matky Božej možno naozaj existoval. V roku 1820, keď po francúzskej revolúcii začala obnova katedrály, na nej podľa Henryho Sibsona pracoval hrbatý robotník. Henry bol sochár, ktorý pracoval na Notre Dame v tom istom období, keď Victor Hugo začal písať svoju známu novelu.
- Keď bola Z Louvre ukradnutá Mona Lisa, múzeum zavreli na 9 dní. Francúzske hranice boli taktiež uzavreté a polícia prehľadávala všetky lode i vlaky. Táto veľká záhada sa vyriešila až o dva roky neskôr a ukázalo sa, že zlodej je tesár Vincenzo Peruggia, ktorý v múzeu pracoval. Peruggia poznal všetky únikové cesty a východy, a dokonca sa sám podieľal na sklenenej ochrane Mony Lisy. Preto presne vedel, ako ju dostať von. Po zatváracej dobe tesár ukryl pamiatku do zadnej miestnosti, počkal kým sa zotmie a pod kabátom ju vyniesol von.
- Ku koncu prvej svetovej vojny postavilo Francúzsko „druhý Paríž“, aby zmiatlo nemeckých vojakov. Mesto bolo umiestnené neďaleko mesta Maisons-Laffitte, na úseku rieky Seiny. Rovnako ako je to v prípade replík slávnych pamiatok vrátane Víťazného oblúka, sú fiktívne uličky lemované svetlom, aby z pohľadu z hora pôsobili ako skutočné mesto.
- V Paríži údajne existuje chlapík, ktorý si každý týždeň pozýva domov na večeru úplne cudzích ľudí. Tieto párty večere organizuje pre ľudí starších ako 30 rokov. Ak sa niekto chystá do Paríža a má záujem o netypický zážitok môže sa registrovať na jeho stránke.
- Románopisci James Joyce a Ernest Hemnigway boli kamaráti, ktorí spolu často popíjali a brázdili pritom parížske bary. Známy Hemingway si dokonca vzal pisoár z jeho obľúbeného podniku priamo domov, do amerického sídla s argumentom, že do neho „vymočil“ už toľko peňazí, že v podstate patrí jemu.
- V pozadí za mostom sa nachádza zábavný park Tivoli. Park dal v roku 1843 vytvoriť dánsky kráľ pre obyvateľov, aby sa odreagovali a menej premýšľali nad politikou. Zaujímavosťou je, že Walt Disney navštívil Tivoli a inšpiroval sa ním do takej miery, že podľa neho vytvoril svoj Disneyland.
Súvisiace príspevky
Reklama
Reklama
Najčítanejšie posledných 7 dní
Pyramídy v Bosne – šokujúca skutočnosť alebo špinavý biznis? by Zuzana Točená
Burlesque: O čom je skutočné umenie zvádzania? by Žaneta Kováčiková
Nejedia mäso, neužívajú omamné látky, nemajú nemanželský sex. Hare Krišna tak, ako ich nepoznáte by Bianka Verešová
15 tipov na návštevu opustených budov pre začínajúcich urbexerov by Martin Macko
10 odrhovačiek, na ktoré si zaručene zatancuješ na tvojej beánii by Dominika
Sleduj nás