Večerníček vo vysokom rozlíšení. Čo myslíte, páčilo by sa HD-čko aj deduškovi?Písal sa rok 1977.  Ľudstvo bolo odkázané na osobný kontakt a o LCD obrazovkách sa nám iba snívalo. Deti nepoznali PokemonGo a GoGa a do postele chodili ešte pred dvadsiatou hodinou. Bolo to obdobie, kedy vznikol výnimočný program, ktorý každý večer o rovnakom čase dokázal posadiť tisícky ľudí pred televíznu obrazovku. Áno, až takú veľkú moc mal obľúbený deduško Večerníček.

Večerníček
Deduško Večerníček (Zdroj: youtube.com)

Večerníček patrí medzi legendy televíznych programov. Tento koncept rozprávok na dobrú noc si získal veľmi rýchlo (nielen) detské srdcia po celej krajine. Deduško sprevádzal celé naše detstvo a spať sa mohlo ísť až vtedy, keď sa Večerníček skončil. Nech dá ruku hore ten, kto utekal k televízoru vždy, keď začul známu večerníčkovú zvučku. Ja mám hore obe ruky! 🙂

Každý večer sme s deduškom Večerníčkom zhasínali hviezdy a utekali do svojich postielok s úsmevom na perách.

Retuš jarnej zvučky

Televízia RTVS oznámila, že na oslavu prvého jarného dňa zretušovala jarnú večerníčkovú zvučku a dnes bude mať na obrazovkách svoju premiéru. Hoci na tejto premene pracoval päťčlenný tím 150 hodín a bola to poriadna makačka, novinka sa nestretla iba s pozitívnymi ohlasmi. Pod príspevkom na Facebookovej stránke RTVS sa objavil napríklad aj takýto komentár:

Vypočujte si starú aj novú verziu a posúďte sami, ktorej dáte prednosť vy:

Večerníček a jeho štyri rôzne podoby

Večerníček má spolu štyri úvodné obrazové verzie – pre každé ročné obdobie jednu. Keďže je dnes prvý jarný deň, na obrazovkách RTVS sa objaví verzia zvučky, kde má jar aj deduško Večerníček. RTVS sa rozhodla, že tá jar nebude len taká hocijaká, ale rovno v HD. Na obrazovkách to nie je prvá zmena takéhoto charakteru, televízia už predtým retušovala letnú aj zimnú verziu, no spomínaná jarná sa doteraz objavovala iba v pôvodnom znení z roku 1977.

(Zdroj: youtube.com/Rozpravkovo)

Zdroj: RTVS, red.