Letné prázdniny sú určite dostatočnou motiváciou k úspešnému ukončeniu skúškového. Dovolenka však nie je jediná možnosť, ako vyplniť niekoľkomesačné voľno. Prinášame ti zopár tipov na festivaly v blízkosti Slovenska, vďaka ktorým môžeš zažiť svetové hudobné hviezdy naživo.1. Macklemore

Tento americký hudobník má na konte už niekoľko úspechov. Jeho staršie skladby ako „Cant Hold Us“ či „Thrift Shop“ pozná asi každý, kto sa aspoň minimálne orientuje v tomto hudobnom štýle. Za posledné obdobie však vydal niekoľko songov, ktoré si za volantom auta či v sprche pospevuje asi každý. Ak chceš jeho show zažiť na vlastnej koži, Sziget festival ti 10. augusta ponúkne ideálnu príležitosť. Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že na jeho prešperkované koncerty budeš spomínať ešte veľmi dlho.

2. Ed Sheeran

Spomínaný Sziget tento rok ulahodí aj romantickým dušiam a ľuďom, ktorí preferujú o niečo pokojnejší hudobný žáner. Jeho koncert sa uskutoční hneď v prvý deň festivalu, teda v stredu. Milé slečny, ak sa aj vy chcete nechať presvedčiť týmto anglickým spevákom, že ste „Perfect“, zavítajte do Budapešti 7. augusta.

3. The Chainsmokers

Skladba „Closer“ v službe Spotify dosiahla viac ako miliardu prehratí. Ak však chcete počuť toto skvelé duo, ktoré hýbe celou tanečnou scénou, nielen z mobilných telefónov, ale aj naživo, Balaton Sound vám na to 5. júla poskytne výbornú príležitosť.

4. Tom Walker

Na hlavnej stránke festivalu Colours of Ostrava, nájdete pri jeho mene skutočne presnú definíciu: „škótsky songwriter s hlasom ako hrom“. Množstvo hitov ako „Leave A Light On“ či „Angels“ zalomcovalo hitparádami po celej Európe, pričom o úspechu svedčia aj vysoké čísla na digitálnych platformách. V letných mesiacoch však budú lomcovať reproduktormi na festivale v Ostrave.

5. Lana del Rey

Nie všetci majú názor, že tvorba tejto interpretky je depresívna. Dokonca ani organizátori festivalov sa s týmto výrokom nestotožňujú. Jej hlboké texty piesní tak s otvorenou náručou privíta festival Aerodrom. Vďaka množstvu vydarených singlov si stihla vybudovať slušnú základňu fanúšikov a vypredala už niekoľko koncertov. Ak chcete podobnú atmosféru zažiť aj vy, môžte si vystúpenie vychutnať pod holým nebom 29. júna v Panenskom Týnci.

6. Wiz Khalifa

Skladba „Black and Yellow“ mu zaručila získanie dvoch cien Billboard. Toto však nie sú jediné ocenenia, ktoré má hviezda súčasného hip-hopu na konte. Veľkej popularite sa taktiež tešila aj pieseň „See You Again,“ ktorá bola venovaná zosnulému hercovi. Nech už máte v obľube ktorúkoľvek z týchto piesní, aj tohto umelca si budete môcť vypočuť naživo na festivale Aerodrom, a to hneď v prvý deň 28. júna.

7. Rudimental

Štvorčlenná skupina sa dostala do pozornosti v roku 2012, a to najmä vďaka singlu „Feel the Love.“ Odvtedy sa im podarilo vyprodukovať niekoľko kvalitných skladieb, ktoré sa nám denne dostávali do uší prostredníctvom rádií. S ich hudbou vás však v lete nespoja len rádiové vlny, ale aj Grape festival, ktorý sa každoročne koná v Piešťanoch. Do kalendára si tak vopred zapíšte dátum 10. august.

8. Ja Rule

Headlinerom Bratislavského Hip Hop Žije bude aj tento zahraničný hosť, ktorého pozná hneď niekoľko generácií. Raper pôsobí na scéne už dve dekády a na určitý čas sa kvôli svojmu vyčíňaniu ocitol aj vo väzení. Na konte má však sedem štúdiových albumov, ktorých predaje v súčte prekročili štrnásť miliónov kópií. Veríme, že si v závere júna túto legendu nenecháte ujsť.