Štyri z  12 technologických firiem ocenila odborná porota na podujatí Startup Awards ako najlepšie rozvíjajúce sa projekty uplynulého roku. Absolútnym víťazom ročníka 2016 sa stal projekt MultiplexDX, ktorý sa zameriava na vývoj technológií pre presnejšie diagnostikovanie rakoviny. Za použitia skenovania a 3D modelov tkanív napomáha lepšie diagnostikovať…Štyri z  12 technologických firiem ocenila odborná porota na podujatí Startup Awards ako najlepšie rozvíjajúce sa projekty uplynulého roku.

Absolútnym víťazom ročníka 2016 sa stal projekt MultiplexDX, ktorý sa zameriava na vývoj technológií pre presnejšie diagnostikovanie rakoviny. Za použitia skenovania a 3D modelov tkanív napomáha lepšie diagnostikovať rakovinu a pacienti by v určitých prípadoch nemuseli zbytočne podstúpiť chemoterapiu.

dsc_0080
Porota, ktorá hodnotila startupové projekty a moderátor podujatia Sajfa. Zdroj: F. Brezovský

V kategórii Society zvíťazil projekt Stemi. Je to mobilná aplikácia, pomocou ktorej sa môže lekár prvej pomoci spojiť s kardiológom  v prípade, že sanitka príde k pacientovi s podozrením na infarkt a zlepšiť prognózu záchrany života. Kategória Society oceňuje projekty s veľkým dopadom na spoločnosť.

Tím Maguss zvíťazil v kategórii Art&Design. Projekt vyvíja rovnomennú interaktívnu hru, v ktorej prepája prvky z PokémonGo a magického prostredia Harryho Pottera. Je celkom možné, že nahradí hru PokémonGo. Táto kategória oceňuje produkty a projekty v dizajne.

Projekt AgentBalance vyvinul softvér na sledovanie spokojnosti pracovníkov call centier a bol ocenený v kategórii Digital. Startup má ambíciu zefektívniť prácu call centier, zvýšiť efektivitu práce a zlepšiť pracovné podmienky. Je to cena pre inovatívne riešenia v IT, web, mobil a médiách.

Podujatie Startup Awards je jednou z najväčších súťaží startupov v Európe. Dáva si za cieľ nielen oceniť perspektívne technologické firmy, ale aj sprostredkovať ich skúsenosti ostatnej slovenskej startupovej komunite.