Červený diplom alebo šedý priemer? Pozrite sa, ako ovplyvnia známky vaše budúce zamestnanie
Či už patríte medzi vzorných študentov, alebo tých menej usilovných, odrazom toho je v konečnom dôsledku predsa len zamestnanie, ktoré dostanete za vybojovaný titul. Nasledujúce riadky vám prinesú výber toho najzaujímavejšieho z oboch protipólov.
Na populárnom webe Reddit, zhromažďujúcom najaktuálnejšie trendy na internete, sa prednedávnom objavili diskusie o bývalých študentoch a ich terajšom zamestnaní. Takto položená otázka samozrejme vyvolala lavínu reakcií, ktoré vypovedajú o tom, že aj keď sa váš priemer drží na hranici 1,0 nemusí to zákonite znamenať aj primerané ohodnotenie v živote.
Áčkari v IT, lekárstve a školstve, mnohí však tiež stále nezamestnaní
Pri „áčkaroch“ sa objavili všetkým známe zamestnania ako učiteľ, doktor, právnik či vývojár softvéru. To je dobré, poviete si, no ak listujete ďalej, dopátrate sa aj k menej prestížnym robotám, kde možno zaradiť vlakového sprievodcu alebo čašníka v kaviarni.
Sem však samozrejme spadajú ľudia, ktorým sa nejaké to zamestnanie ušlo. Pomerne častou odpoveďou totiž bolo aj slovo „nezamestnaný,“ dokonca v mnohých prípadoch ľudia pokračovali v hľadaní vhodnej práce aj po skončení školy. „Testy sú ľahké, život ťažký,“ píše používateľ vystupujúci pod menom neomarxleninist.
Avšak každá minca má dve strany, a to potvrdzujú aj príspevky, v ktorých sa používatelia vyslovene chvália svojím vysneným zamestnaním. Niekoľkokrát tu možno vidieť inžinierov z rôznych odvetví ako chémia, elektrotechnika a ďalšie.
Nechýbajú ani ojedinelé povolania ako ilustrátor, grafický dizajnér a rôzne zamerania v IT. Pri informatike možno vypichnúť úsmevný príspevok, v ktorom používateľ indigoreality zdôrazňuje paradox dnešnej doby: „Pracujem v IT pre šéfa, ktorého známky boli vždy céčka.“
Horší v škole, úspešnejší v živote? Nie je pravidlo, no nemožno to ani poprieť
Od priemerných študentov sa už nejakým spôsobom očakáva, že škola pravdepodobne nebude ich prioritou. Okrem známok sa však títo ľudia líšia od jednotkárov aj v životnej filozofii. Vhodným príkladom na to je príspevok od aerosol999, ktorého zamestnanie je, ako sme už spomenuli pri áčkaroch, vlakový sprievodca, avšak podľa jeho vyjadrenia túto prácu miluje. Alternatívou k tomu môže byť práca v továrni na cukríky a rovnako SBS.
Na druhej strane sa tu nachádzajú povolania ako chemik, bankár, advokát, sofvérový vývojár, a samozrejme nechýba ani IT ako také.
Nemožno opomenúť ani prácu v administratíve alebo v armáde, čo však dopĺňajú nezvyčajné zamestnania, spomedzi ktorých je jedno z najzaujímavejších určite „komentátor videohier.“ Medzi tie „bežnejšie,“ no rovnako významné, roboty môžeme ešte zaradiť aj geodeta a elektrikára.
V jednom z komentárov sa dokonca objavila informácia o tom, že aj samotný bývalý prezident USA mal v škole zväčša céčka.
Z davu vystupovali aj príspevky, ktorých obsahom síce nebolo konkrétne povolanie, no vedeli zaujať inak. Dobrým príkladom na to je používateľ gtg092x, ktorý sa môže pýšiť ročným platom až vo výške 160 tisíc dolárov. Stačilo by aj vám?
Aké je vaše vysnívané zamestnanie alebo čo by ste naopak nikdy nemohli robiť? Podeľte sa o tom s nami v komentároch.
Súvisiace príspevky
Reklama
Reklama
Najčítanejšie posledných 7 dní
- 15 tipov na návštevu opustených budov pre začínajúcich urbexerov by Martin Macko
- Pyramídy v Bosne – šokujúca skutočnosť alebo špinavý biznis? by Zuzana Točená
- Ktorí futbalisti sú najlepší na svete? Predstavujeme vám TOP 10 osobností by Martin Horváth
- Stand-up komik Jakub Gulík (26): Neschopný terorista sa spozná hneď po pristátí lietadla by Marika Štulajterová
- Kam v Bratislave? Tu je 10 podnikov, ktoré sa oplatí navštíviť by Andrea Tomašovitsová
Sleduj nás