Francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo vyvolal rozhorčenie karikatúrou, na ktorej zobrazil obete nedávneho zemetrasenia v Taliansku pod vrstvami cestovín.Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na talianske médiá.  Starosta stredotalianskeho mestečka Amatrice, kde si zemetrasenie vyžiadalo vyše 230 životov, označil zverejnenú kresbu za „nevkusnú a trápnu“.  Na karikatúre s názvom „Zemetrasenie po taliansky“ vidno časti tiel obetí, ako trčia z vrstiev tradičných talianskych cestovinových plátkov lasagne. 

Podľa starostu Sergia Pirozziho nemá irónia tohto druhu miesto, keď sa hovorí o zosnulých. Vyjadril pritom presvedčenie, že karikatúra neodráža skutočné pocity Francúzov voči obetiam prírodnej katastrofy v Taliansku.

Pri zemetrasení v horskej oblasti stredotalianskych regiónov Umbria, Lazio a Marche zahynulo 24. augusta najmenej 294 ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia. Tisíce miestnych obyvateľov zostali bez strechy nad hlavou. Parížska redakcia časopisu Charlie Hebdo, známeho publikovaním kontroverzných karikatúr, sa v januári 2015 stala obeťou krvavého teroristického útoku. Islamskí radikáli tam vtedy zabili 12 ľudí.

Zdroj: TASR