Nielen Facebook a Instagram patria medzi aplikácie.1. My Study Life

Začnime aplikáciou, ktorá je vhodná hádam pre každého študenta a na usporiadanie neporiadku v rozvrhu a skúškach priam stvorená. Jediným kliknutím na aplikáciu sa otvorí rozvrh, v ktorom sa zobrazuje miesto a čas výučby, testy, dokonca aj zostávajúci čas do konca vyučovacej hodiny. Táto aplikácia je veľmi prehľadná a čo je hlavné, je dostupná zadarmo.

Cena: zadarmo 

Dostupné platformy: iOS, Android, Windows, Chrome

274340
Zdroj: phandroid.com

2. Clockwork Tomato

Táto zaujímavá aplikácia dokáže presne vypočítať čas, ktorý máme stráviť nad knihami. A to všetko pomocou techniky Pomodoro, ktorá zvyšuje našu produktivitu tým, že rozdelí dobu učenia na 25 minútové intervaly s menšími prestávkami. Okrem toho sa so samotnou aplikáciou môžme aj vyhrať, pretože okrem časovaču a hodín nám ponúka cca 50 farebných štýlov, pozadí a zvukov, ktoré si môžme pre jej spestrenie nastaviť.

Cena: zadarmo

 

3. Scanner Pro

Nemáš po ruke skener? To ale vôbec neprekáža. Dokument, ktorý potrebuješ súrne dostať do formátu JPG či PDF stačí odfotiť pomocou Scanner Pro a appka spolužiakove poznámky či knihu sama konvertuje do požadovaného formátu.

Cena: 3,99 $ 

scanner_pro_screenshots
Zdroj. macrast.com

4. Level

Študenti, ktorí majú problém s míňaním svojich ťažko našetrených peňazí určite ocenia aplikáciu Level. Stačí, ak si ju jednoducho stiahnete a všetko ostatné spraví aplikácia za vás. Od kontrolovania účtov po vaše každodenné výdavky, vďaka čomu vám stanoví, koľko by ste mali pravidelne míňať.

Cena: zadarmo

Dostupné na: iOS, Android

Zdroj: pastemagazine.com
Zdroj: pastemagazine.com

5. Spotify

Spotify pozná zrejme každý z nás. Ide o aplikáciu plnú hudby, v ktorej si môžeš zostaviť vlastné playlisty a je plne funkčná aj bez wifi. No čo ste však asi nevedeli je, že pre študentov ponúka 50% zľavu na jej predplatné. S reklamami je možné počúvať Spotify aj zadarmo.

Cena po zľave: 4,99 $

Dostupné na: iOS, Android, Windows

Zdroj: blog.nus.edu.sg
Zdroj: blog.nus.edu.sg

6. Duolingo

Ešte ste sa nestihli zoznámiť s Duolingom? Učenie jazykov nebolo snáď nikdy jednoduchšie. Počas čakania na MHD alebo nudných prednášok si stačí vytiahnuť svoj mobil a prostredníctvom jednoduchých úloh a prekladov si trénovať dopredu nastavený jazyk. Tých je tam, mimochodom, na výber až až. S Duolingom si dokonale precvičíte gramatiku, písanie, slovnú zásobu a dokonca aj výslovnosť.

Cena: zadarmo

Dostupné na: iOS, Android, Windows

Zdroj: slideshare.net
Zdroj: slideshare.net

7. HERE maps

Si ten typ študenta, ktorý rád cestuje a spoznáva nové krajiny? V tom prípade je táto aplikácia ako stvorená pre teba. Okrem klasickej navigácie nám ponúka aj aktuálne informácie o verejnej doprave. Po jej stiahnutí ti stačí už len zvoliť oblasť, v ktorej sa plánuješ nachádzať. V databáze sa totiž nachádza viac než 100 krajín. A to všetko bez toho, aby si bol práve pripojený na internet.

Cena: zadarmo

Dostupné na: iOS, Android

Zdroj: smartmobil.sk
Zdroj: smartmobil.sk

8. Scribd

Aplikácia Scribd je najväčšia celosvetová online knižnica plná rôznych kníh, textov, audiotextov, dokonca aj komixov. Slúži najmä pre študentov vysokých škôl, ktorí potrebujú prístup k literatúre či už pri seminárnych alebo bakalárskych prácach. Pokiaľ však chcete aplikáciu využívať naplno, musíte si ju predplatiť za 9 dolárov mesačne, čo však vzhľadom na jej využiteľnosť nieje vôbec veľa.

Cena: 9 $ /mesiac

Dostupné na: iOS, Android, Windows

Scribd
Zdroj: windowscentral.com

9. WolframAlpha

Táto aplikácia je natoľko vyvinutá, že sa jej môžete spýtať na čokoľvek. Od zloženia jednotlivých potravín, po rôzne historické údaje, presné roky, predpoveď počasia, chemické vzorce. Dokáže vám pomôcť dokonca aj s náročnými matematickým vzorcami, ale výsledok vám veľakrát môže dať do iného formátu ako je treba, a tým vás aj popliesť. Pri rôznych zadaniach nám ponúka aj grafické znázornenie, čo je len malým bonusom. Aplikácia WolframAlpha je dostupná zadarmo, ale ak ju chcete využívať naplno, musíte si, ako inak zaplatiť.

Cena: 2,99 $ 

Dostupné na: iOS, Android, Windows, Kindle

Zdroj: howtogeek.com
Zdroj: howtogeek.com

10. Wise drinking

Táto aplikácia je určená pre študentov, ktorí radi konzumujú alkohol a nechýbajú skoro na žiadnej párty. Wise drinking dokáže vypočítať hladinu alkoholu v krvi, taktiež si môžeš pravidelne zaznamenávať a vyhodnocovať vlastnú konzumáciu alkoholu. Okrem toho ti vie podľa lokalizačného systému poradiť najlepší výber dopravného prostriedku na cestu domov. A ak by ťa tvoji kamaráti náhodou nechali v štichu, môžeš si pomocou jedného tlačítka privolať prvú pomoc. Aplikácia je dostupná v 37 jazykoch,  vrátane slovenčiny.

Cena: zadarmo

Dostupné na: iOS, Android