Spomínate si na rôzne podmienky, zákazy a tresty v škole? Verte, že sú len slabým odvarom škôl, ktoré vám teraz predstavíme.Viete si predstaviť školu, kde máte zakázané povedať učiteľovi nie? Áno, existujú aj také školy.

1. Mossbourne Victoria Park Academy

Okrem odporúčaného obliekania alebo zákazu používania mobilov sú študenti povinní po škole ísť rovno domov. Viete si to vôbec predstaviť? Rôzne zastávky v obchodoch, kaviarniach alebo nebodaj v baroch sú zakázané. Rovno domov a najlepšie hneď ísť pracovať na školských zadaniach. Študenti môžu v škole jesť iba v jedálni, mimo nej to majú zakázané. Proti obezite pravdepodobne bojujú aj takým spôsobom, že zakázali aj konzumovanie rôznych sladkostí a šumivých sladkých nápojov.

Pokiaľ sa presúvajú do iných učební, všetky písacie potreby musia mať v peračníku a spoločne so zošitmi bezpečne uložené v plecniaku. Keď študenta niekto uvidí napríklad s ceruzkou v ruke, je zadržaný a dostáva trest. Keby ste sa chceli na takúto školu pozrieť, nájdete ju v Londýne.

Mossbourne Victoria Park, zdroj:http://www.kershawmechanical.co.uk/projects/mossbourne-victoria-park-academy

2. Tottenville High School

Pravidlá obliekania sú na newyorskom Staten Islande pre nás až príliš prísne. Študentky sa tu s najnovšou módou veľmi neodprezentujú. Nemôžu nosiť mikiny, legíny, obtiahnuté džínsy, čiapky ani čelenky, kraťasy, krátke tričká, tielka.

Ak študenti porušia pravidlá, sú zadržaní, čo pre nich znamená, že sa dostanú do špeciálnej miestnosti, kde musia stráviť určitý čas, a to dokonca aj cez víkend.

3. Bob Jones University

Nachádza sa v Južnej Karolíne v USA. Chlapci musia byť upravení, oholení, s nakrátko ostrihanými vlasmi. Zakázané je nosenie doplnkov, napríklad retiazky alebo náramky. Dievčatá musia nosiť oblečenie bez výstrihu a s dlhými rukávmi. Proti problémom s rozdielnosťami a problémami medzi tými bohatšími a chudobnými študentmi zaviedli zákaz nosenia značkového oblečenia.

4. Brigham Young Univesity

Nachádza sa v Utahu v USA. Podobné pravidlá ako na Bob Jones Univesity s pridaním ďalších pravidiel. Kraťasy môžu nosiť len po kolená. Dievčatá majú povolenú len jednu náušnicu v uchu. Pokiaľ sa dievčatá chcú stretávať s chlapcami, majú to dovolené len v školskej jedálni a v spoločenských miestnostiach – inak študujú oddelene. S týmto súvisí aj ich nočný party život – nemôžu s opačným pohlavím tráviť voľný čas a fajčenie a alkohol sú zakázané.

4042_brigham_young_university_provo_09

5. West London Free School

Táto škola funguje takmer ako väzenie. Nachádza sa Londýne. Panujú tu veľmi striktné pravidlá; študenti prichádzajú do školy v školských uniformách, vlasy musia nosiť tak, aby neboli príliš dlhé ani krátke.

Majú zakázané mobilné telefóny, nemôžu žuť žuvačky. Pri školských povinnostiach majú stanovené, že musia tráviť 4 dni týždenne v školských kluboch, kde sa učia arabsky. Pred začiatkom vyučovacej hodiny musia stáť v rade a potichu čakať na učiteľa.

Máte aj vy podobné bizarné, zaujímavé zákazy a nariadenia vo vašej škole? Napíšte nám.