Piatkové útoky v metropole Francúzska poriadne otriasli celým svetom. Pozri sa na to, ako si uctili pamiatku obetí tejto teroristickej drámy po celom svete. Na internete však nechýbal ani čierny humor.
Hashtagy #PrayForParis, #ParisAttacks a #PorteOuverte
Jedným zo spôsobov, ako preukázať v dnešnej modernej dobe podporu tomu, čo sa odohralo, sú hashtagy a ‚trending topics‘, alebo populárne témy na sociálnej sieti Twitter. Iba pár hodín po útokoch sa hashtagy ako #PrayForParis či #ParisAttacks stali takzvanými populárnymi témami, takže používatelia mohli pomocou nich vyjadriť nielen svoju súdržnosť a podporu, ale aj sa preklikať rôznymi fotografiami, videami či statusmi. Že ľudia neprišli o svoju ľudskosť sa ukázalo aj hashtagom #PorteOuverte – dvere otvorené. Pomocou neho používatelia Twitteru priamo v Paríži, ale aj mimo neho ponúkali svoje príbytky ako útočiská pre zranených, alebo rodiny tých, ktorí prišli o svojich príbuzných počas útokov.
Facebook a jeho dočasné úpravy profiloviek
Aj najpopulárnejšia sieť Facebook ukázala malým, ale zato veľmi populárnym gestom, že myslí na Paríž. Možnosť zmeniť si svoju profilovú fotografiu v odtieni francúzskej vlajky mohli používatelia využiť už v piatok ráno. A keďže na Facebooku už takisto fungujú hashtagy, mnohí si uctili pamiatku na obete hashtagmi #PrayForParis aj tu.
Svetoví lídri reagovali na tragédiu
Lídri krajín po celom svete a takisto známi ľudia promptne zareagovali na túto francúzsku tragédiu. Okrem nášho premiéra Roberta Fica, ktorý zvolal mimoriadnu tlačovú besedu, vyjadrili svoj smútok, rozčarovanie a hlavne podporu Francúzsku aj americký prezident Barack Obama, nemecká kancelárka Angela Merkelová, britský premiér David Cameron, bývalý francúzsky prezident Nikolas Sarkozy a mnohé ďalšie významné osobnosti. Na Twitteri mohli ľudia vyjadriť podporu aj súčasnému prezidentovi Francúzska Francoisovi Hollandovi, ktorého Tweet bol zdieľaný užívateľmi viac ako 55 000 krát.
Francúzska vlajka dominovala po celom svete
V piatok a počas víkendu sa metropoly po celom svete rozhodli rozsvietiť svoje typické, známe pamiatky vo farbách francúzskej vlajky. Tento symbolický akt sme mohli pozorovať napríklad na budove opery v Sydney, na moste Tower Bridge v Londýne, na Empire State Building v New Yorku, televízna veža Oriental Pearl TV Tower v Šangaji, a aj na Bratislavskom hrade.
Negatívne ohlasy majú vždy miesto
No ako to už pri podobných tragédiach býva, aj negatívne ohlasy si nájdu svoje miesto v sieti internetu. Zosmiešňujúce obrázky, negatívne reakcie na sociálnych sieťach, či karikatúry a ‚meme‘ posty sa najmä počas víkendu vo veľkom rozbehli nielen na Twitteri a Facebooku. Zopár kreatívnych užívateľov, napríklad, pridali hashtag #PrayForParis na obrázok Paris Hilton, alebo obrázkami oviec s francúzskou vlajkou namiesto tváre vyjadrili svoje rozhorčenie nad Facebookovou možnosťou zmeniť si profilovku vo farbách francúzskej trikolóry.
Zdroj: telegraph.co.uk, nytimes.com, twitter.com, starecat.com
Súvisiace príspevky
Reklama
Reklama
Najčítanejšie posledných 7 dní
Pyramídy v Bosne – šokujúca skutočnosť alebo špinavý biznis? by Zuzana Točená
Nejedia mäso, neužívajú omamné látky, nemajú nemanželský sex. Hare Krišna tak, ako ich nepoznáte by Bianka Verešová
Burlesque: O čom je skutočné umenie zvádzania? by Žaneta Kováčiková
15 tipov na návštevu opustených budov pre začínajúcich urbexerov by Martin Macko
10 odrhovačiek, na ktoré si zaručene zatancuješ na tvojej beánii by Dominika
Sleduj nás