Harvardova univerzita udelila speváčke Rihanne (29) titul Filantrop roka 2017 a na slávnostnom akte jej odovzdala humanitárnu cenu Petra J. Gomesa.Univerzita uviedla, že si ako tohtoročného laureáta svojho ocenenia vybrala Rihannu pre jej podiel na celom rade charitatívnych akcií. Na rodnom Barbadose „charitatívne vybudovala supermoderné centrum pre onkológiu a jadrovú medicínu, zamerané na diagnostikovanie a liečbu rakoviny prsníka“, uviedol riaditeľ Harvardovej nadácie S. Allen Counter. Rihanna prevzala ocenenie na slávnostnom akte, ktorý sprevádzal neutíchajúci potlesk publika. Zažartovala si tam, že sa konečne dostala na Harvard.

Prestížna škola udelila speváčke ocenenie (zdroj: Tumblr/Youtube)

Speváčka podporuje tiež projekty Globálne partnerstvo pre vzdelávanie a Globálny občan, ktoré zabezpečujú deťom v rozvojových krajinách prístup k vzdelávaniu. Zapája aj do osvety v boji proti AIDS. Rihanna sa venuje charitatívnej činnosti takmer od začiatku svojej hudobnej kariéry.

Prestížna škola udelila speváčke ocenenie (zdroj: Tumblr/Youtube)

Pre nevyliečiteľne choré deti založila v roku 2006 nadáciu Believe Foundation. A pre študentov z Karibiku študujúcich v USA vytvorila štipendijný program Nadácie Clary Lionel, ktorú založila v roku 2012 ako poctu svojim starým rodičom.

Prestížna škola udelila speváčke ocenenie (zdroj: Tumblr/Youtube)

Je laureátkou ôsmich cien Grammy, 12 cien American Music Awards a dvoch BRIT Awards. Humanitárnu cenu zosnulého profesora Petera J. Gomesa v uplynulých rokoch dostali napríklad predseda výboru Nobelovej ceny za mier Thorbjorn Jagland, generálni tajomníci OSN Pan Ki-mun, Kofi Annan a Butrus Butrus-Ghálí či obhajkyňa práva dievčat na vzdelávanie Malála Júsufzajová.

Zdroj: TASR
Zdroj foto: Tumblr/Youtube