A oceníš ich aj v zamestnaní. Zabudni tak na kávu a prebdené noci, lebo appky, ktoré sme vybrali, ti pomôžu zosynchronizovať povinnosti.1. Píšte priamo do Cloudu.

Poznámky v Google Dokumentoch sa vám nielen automaticky ukladajú, ale môžete ich priamo zdieľať s vašimi spolužiakmi. Neprídete tak o žiadne dôležité údaje, máte k nim prístup na všetkých zariadeniach a vyhnete sa rozposielaniu hromadných emailov. Sú ideálne aj na písanie záverečných prác.

Na písanie menších poznámok alebo nápadov je praktickejší Evernote. Synchronizuje sa na všetkých vašich zariadeniach. Výhodou je, že si tam môžete pripnúť aj celé webstránky a čítať ich offline (funguje to podobne ako Pocket). Svoje nápady môžete aj zdieľať a diskutovať tam o nich.

google dokumenty
Google dokumenty / Zdroj: play.google.com

2. Učte sa efektívnejšie.

S prokrastináciou sa dá bojovať. Chce to len trošku sebadisciplíny. V aplikácii Study Timer si nastavíte celkový čas učenia. Aby ste sa lepšie sústredili, rozdeľte si ho do niekoľkých blokov a zvoľte si dĺžku prestávok medzi nimi. Podobnou aplikáciou je aj Selfcontrol Study.

uzivatelske rozhranie aplikacie StudyTimer s nastavenim casu ucenia
Nastavovanie dĺžky učenia v StudyTimeri/ Zdroj: play.google.com

3. Brainstormujte vizuálnejšie.

Myšlienkové mapy sú výborným nástrojom nielen na učenie, ale aj hľadanie nových nápadov. S aplikáciami Xmind,  Lucidchart alebo MindMap budú nielen prehľadnejšími, ale môžete ich aj exportovať a zdieľať so spolužiakmi.

Ďalší spôsob je vytvárať a zdieľať nástenky s vašimi nápadmi alebo inšpiráciami z iných webov. Pinterest umožňuje hľadať obsah podľa kľúčových slov alebo záujmov. Trello vám naopak umožní sledovať fázy jednotlivých častí projektu, od nápadov až po ich ukončenie.

myslienkove mapy v aplikacii XMind
Prehľadné myšlienkové mapy pomocou XMind/ Zdroj: xmind.net

4. Organizujte si svoj čas

Pripravujte si zoznam svojich úloh s prehľadnými aplikáciami. Medzi najznámejšie patrí Wunderlist, Todoist alebo Any.do. Jednotlivým úlohám môžete samozrejme priradiť rôznu prioritu alebo zoradiť ich podľa dátumu. Projekty je možné zdieľať aj s vašimi spolupracovníkmi.

Wunderlist na rôznych platformách
Wunderlist na rôznych platformách/ Zdroj: wunderlist.com

5. Nezabudnite na deadliny.

Zaznamenajte si poriadne termíny skúšok a zadaní. Na rozdiel od bežného kalendára si do aplikácie Studious môžete napísať celý svoj rozvrh. Bude vám tak pripomínať aj čas a miesto vašich prednášok. Podobné aplikácie sú aj My homework, Timetable a Student Planner.

rozhranie aplikacie myHomework
Plánovanie v aplikácii myHomework/ Zdroj: myhomeworkapp.com

6. Prepravujte sa rýchlejšie.

Aplikácia HOPIN slúži na objednávanie taxíkov. V parametroch vyhľadávania si môžete zvoliť typ vozidla, hodnotenie a cenu, akú plánujete zaplatiť. Najväčšou výhodou je možnosť vybrať si taxík, ktorý máte najbližšie a počas čakania môžete sledovať jeho polohu. Príchod vozidla ohlási notifikácia a po jazde máte možnosť vodiča ohodnotiť.

Cez aplikáciu si môžete objednať taxi v mestách Bratislava, Trnava, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad a Košice. V Bratislave jej konkuruje ešte zahraničný startup Uber s vlastnými vozidlami. 

Hopin mapa
Výber taxíka v aplikácii Hopin/ Zdroj: hopin.sk

7. Dávajte na seba väčší pozor.

Ísť večer sám po meste nie je ten najlepší nápad. Ak sa tomu však neviete vyhnúť, znížte riziko s BeeSafe. Táto aplikácia pravidelne kontroluje vaše reakcie a na základne nich vyhodnotí či ste v poriadku. Princíp sledovania je postavený na časovači. Keď odpočítavanie uplynie, jedným dotykom ho môžete predĺžiť alebo úplne zastaviť, ak ste už v cieli. Ak však nereagujete, znamená to, že nie ste v poriadku. Aplikácia bude postupovať rovnako, ako keby ste sami stihli stlačiť, že sa nachádzate v nebezpečenstve – rozošle vašim priateľom a bezpečnostnej službe notifikácie s vašou polohou prostredníctvom emailov, sms správ alebo BeeSafe správ.

 

beesafe timer
BeeSafe Timer/ Zdroj: beesafe.me