Študenti majú mnohé výhody, ktoré sa oplatí využiť. Tie bežné snáď všetci poznáme. Vieme sa inšpirovať aj menej prezentovanými študentskými zľavami?Výhody študentského života

Starosti študentského života si spríjemňujeme výhodami počas voľného času. Študenti majú mnoho zliav a akcií, o ktorých mnohokrát ani netušíme. A nielen študenti!

Samozrejme. Vo voľnom čase riešime najmä jednu dilemu. Čas máme, cieľ  máme, ale máme aj obmedzený rozpočet. Ako si vieme poradiť v tejto situácií?

Ušetri, kde môžeš!

Reč nie je o doprave, kde poznáme všetci výhody, ktoré môžeme používať. Reč je o výborných overených tipoch nielen na cestovanie, o ktorých niekedy ani sami nevieme.

Ako študenti môžeme využiť výhody v slovenských aquaparkoch. Pre študentov a väčšie skupiny často ponúkajú veľmi výhodné zľavy, kedy sa to skutočne oplatí. Ako príklad by sme mohli použiť Relax Aqua&Spa v Trnave. Bývalé priestory mestského kúpaliska Slávia poslúžili pre základy nového trnavského aquaparku. Máme možnosť vybrať si z vodného či saunového sveta.

Vodu nie. Radšej knihu? S ISICom  ponúkajú niektoré kníhkupectvá študentom až niekoľko percentné zľavy. Konkrétne by sme mohli spomenúť internetové kníhkupectvo Martinus.sk (zľava 2%), ale aj Panta Rhei (zľava 10% okrem akciového tovaru v kamennej prevádzke), ktoré ponúkajú svojim zákazníkom lákavé služby a produkty.

študentské zľavy
Aj takéto knihy si môžete zakúpiť so zľavou. Zdroj: Paveleková

Máte radi knihy, ale preferujete radšej ich elektronickejšiu formu? Ako študenti máme k dispozícií aj zľavy, ktoré ponúkajú rôzne špecializované predajne elektra. Zelený mimozemšťan. Síce sú to len dve slová, ale každý hneď vie o čo sa jedná. Alza.sk. Najväčší obchod s počítačmi a elektronikou ponúka vlastníkom preukazov ISIC a ITIC študentské zľavy až do výšky 30% na vybrané položky a 15% zľavy na takmer celý sortiment. To už sa veru oplatí porozmýšľať nad kúpou hoci aj tej elektronickej čítačky.

Divadlá po celej krajine ponúkajú študentom atraktívne zľavy. Či už klasické alebo pri príležitosti rôznych udalostí. Každý si dokáže vybrať svoj štýl. Konkrétne by sme mohli spomenúť Slovenské národné divadlo v Bratislave. V celej sezóne 2016/2017 ponúka študentom 40% zľavu na činohru, 50% zľavu na operné a baletné predstavenia na miesta 3. a 4. kategórie. Nachádzate sa na východnom Slovensku a Bratislava je pre vás ďaleko? Privíta vás Štátne divadlo v Košiciach, ktoré študentom ponúka 50% zľavy na svoje predstavenia s výnimkou premiér. Videli ste dosky zvané svet naživo zo svojho záujmu alebo len preto, že sa organizovali školské výlety? Priznajte sa.

Máte radi múzeá, hrady a zámky? Študenti majú pri platenom vstupe celoročné zľavy. Viete o tom, že môžete navštíviť tieto miesta aj zadarmo? Dokonca môžeme vziať so sebou aj svojich rodičov, pretože táto akcia nie je len pre študentov! Po minuloročnom úspechu múzeá a galérie otvorili svoje priestory zadarmo pre návštevníkov ešte raz. Každú prvú nedeľu v mesiaci máte možnosť spoznať našu históriu, pozorovať umenie a to úplne zadarmo. Sprístupnených je takto 37 výstavných a expozičných miest po celom Slovensku. Najbližšia takáto nedeľa nás čaká 6. novembra a 4. decembra. Na tie dni si dopredu určite nič neplánujte. Čo všetko však môžete vidieť? Betliar, Múzeum dopravy, Bojnický zámok, Červený kameň, Zvolenský zámok, Spišský hrad a mnohé iné.

študentské zľavy
Červený Kameň. Zdroj: Jana Paveleková

Chceli by ste spoznať históriu a umenie našich rakúskych susedov? Deň otvorených múzeí 2016 je pre vás ako stvorená. Viedeň otvára svoje brány v zámkoch a múzeách pre svojich návštevníkov, ktoré si môžu prezrieť zadarmo alebo s výraznou zľavou. Opäť nezáleží na tom, či ste študent alebo nie. Jediné riziko môžu byť veľké davy ľudí v meste, pretože Rakúšania majú štátny sviatok (Der österreichische Nationalfeiertag). Aké máme možnosti? Zadarmo si môžeme prezrieť Parlament, Pratermuseum, Wien Museum Karlsplatz, Römermuseum a mnohé iné.

študentské zľavy
Parlament vo Viedni. Zdroj Jana Paveleková

Inšpirovali sme vás? My sami sa tešíme na pripravované akcie, ktoré ako študenti môžeme využiť. Sme radi, že na niektoré môžeme vziať aj priateľov či rodinu, ktorí školu už nenavštevujú. Viete o iných podujatiach, ktoré sa nám oplatia? Inšpirujte aj vy nás!