Každý rok sa pravý seriálový fanúšik teší na príval noviniek. Vybrali sme 10 seriálov, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti.1. Star Trek: Discovery

Áno, fanúšikovia Star Treku sa znovu dočkali. V poradí už siedmy seriál z prostredia Spojenej federácie planét sa má vrátiť v máji tohto roku. Nová posádka bude objavovať doposiaľ nepoznané civilizácie v nepreskúmaných častiach galaxie. Seriál je rozdelený do 13 epizód po 43 minút. Okrem nových príbehov sa môžeme tešiť aj na pestré herecké obsadenie. Jednými z hlavných postáv by mali byť Doug Jones, Sonequa Martin-Green, ktorú možno poznáte ako Sasha Williams z The Walking Dead, Anthony Rapp a Michelle Yeoh, ktorá by mala hrať postavu kapitánky U.S.S. Shenzhou. Túto herečku malajského pôvodu ste mohli vidieť vo filmoch Sunshine, Zajtrajšok nikdy nezomiera alebo Tiger a drak. Dúfajme, že sa s vyše 50-ročnou seriálovou tradíciou mena Star Trek tvorcovia Bryan Fuller a Alex Kurtzman vysporiadali a môžeme sa tešiť na dlhé hodiny skvelých príbehov.

2. American Gods

American Gods je mysteriózny fantasy seriál, natočený podľa knižnej predlohy od autora Neila Gaimana. Dej sa odohráva okolo bývalého trestanca menom Shadow Moon, ktorý narazí na tajuplného neznámeho pána menom Wednesdaye. Ten vystupuje ako podvodník, ale v skutočnosti je jedným zo starých bohov (antickej mytológie), ktorý putuje po Amerike a verbuje nových bojovníkov do vojny proti novým bohom (modernej technológii). Tvorcovia Bryan Fuller a Michael Green rozdelili prvú sériu len do 10 častí, ale každá z nich bude mať bohatých 60 minút. Hlavné postavy si zahrajú Ricky White ako Shadow Moon a ostrieľaný herec Ian McShane ako Wednesdaye. Spolu s týmito hercami sa na obrazovkách televíznej stanice Starz objavia skúsení herci ako Emily Browning, Jonathan Tucker, Crispin Glover, Cloris Leachman alebo Peter Stormare.

3. Chicago Justice

Známy americký tvorca kriminálok Dick Wolf pridal do svojej zbierky z prostredia Chicaga ďalší kúsok. K trojici seriálov Chicago Fire, Chicago P.D. a Chicago Med pridal ďalší klenot Chicago Justice, čím určite nesmierne potešil fanúšikov tejto série. Seriál je z právnického prostredia a hlavnými protagonistami je skupina právnikov, ktorá pracuje pre úrad prokurátora v Chicagu. Dej seriálu má byť prepojený s prostredím Chicago Fire a P.D. Hlavnú postavu v seriáli Petra Stona si zahrá Philip Winchester. Okrem neho sa v seriáli objaví Michael Moriarty v roli jeho otca Bena Stona a Carl Weathers v úlohe Marka Jefferieseho. Ďalšie zaujímavé obsadenie získal Bradley Whitford, ktorý si zahrá v každom seriáli z prostredia Chicaga. Premiéru bude mať 5. marca na stanici NBC, na ktorej sa postupne odvysiela všetkých 13 epizód.

4. The Punisher

Ide o seriál z dielne Marvelu v spolupráci s ABC Studios a Netflixom, takže sa môžeme tešiť na ďalšieho superhrdinu bojujúceho za spravodlivosť. Potešia sa fanúšikovia seriálu Daredevil, keďže The Punisher má byť spin-off k tomuto seriálu. Dej sa točí okolo Franka Castla, ktorý prinesie do ulíc Hell‘s Kitchen svoju vlastnú formu spravodlivosti. Hlavneú úlohu si zahrá známy herec Jon Bernthal, ktorý bol predstavený už v druhej sérii Daredevil. Okrem neho sa diváci môžu tešiť na hercov ako Michael Nathanson, Paul Schulze, pôvabnú Jaime Ray Nevman alebo Deborah Ann Woll, ktorú možno poznáte zo seriálu True Blood ako Jessicu Hamby. Svetlo sveta by mal seriál uzrieť v novembri tohto roka a môžeme sa tešiť na 13 takmer hodinových epizód.

5. Time After Time

Tento nový seriál si zamilujú, okrem iných, hlavne fanúšikovia cestovania v čase, ale aj fanúšikovská základňa Jacka Rozparovača. Hlavnými hrdinami sú slávny spisovateľ Herbert George Wells, stvárnený hercom Freddie Stroma, a spomínaného Jacka Rozparovača si zahrá Josh Bowman. Dej sa odohráva (väčšinu času) v súčasnom Manhattane, kde sa pomocou stroja času chce Jack Rozparovač ukryť pred spravodlivosťou. H. G. Wells, ako jeho starý známy, sa ho snaží nájsť a zastaviť ho. Lenže okrem Jacka Rozparovača bude proti nemu stáť aj rušný život 21. storočia. Či sa mu to podarí a kto mu bude pri tom pomáhať, sa dozvieme 5. marca na stanici ABC. Tvorca Kevin Williamson, slávny scenárista skvelej série Scream a okrem iného tvorca The Vampire Diaries, rozdelil seriál na 13 častí, v ktorých sa nám okrem hlavných hrdinov predstavia herci ako Will Chase alebo Eliot Villar. Seriál je natočený podľa knižnej predlohy Time After Time od Karla Alexandera.

6. Still Star-Crossed

Máme tu niečo aj pre nežné polovičky a fanúšikov príbehu Rómea a Júlie. Príbeh sa odohráva po nešťastnej smrti tejto dvojice. Romantická dráma sleduje zrady, intrigy a zakázanú lásku medzi znepriatelenými rodmi Montekov a Kapuletovcov, ktoré vznikajú ako dôsledok tragickej smrti spomínaných milencov. V prvej sérii by sme mali byť svedkami desiatich častí, ktoré odvysiela stanica ABC. Diváci sa môžu tešiť na bohaté obsadenie. V úlohe Lady Kapuletovej sa predstaví Zuleikha Robinson, ktorá sa preslávila vo filmoch Hidalgo alebo Kupec benátsky a v seriáli The Lost ako Ilana Verdansky. Postavu Lorda Kapuleta stvárni skúsený herec Anthony Head, ktorý sa asi najviac preslávil v seriály Buffy, lovkyňa upírov ako Rupert Giles. Okrem nich sa v seriáli predstavia aj Torrance Coombs (Paris), Ebonee Noel (Livia), Grant Bowler (Lord Montek) či Claire Cooper (Lady Montek). Seriál je natočený podľa rovnomennej  knihy od Melindy Taub.

7. Krypton

Ak tušíte, že ide o ďalší seriál z prostredia nesmrteľného Supermana, tušíte správne. Stanica Syfy pripravuje pre svojich fanúšikov seriál z  dvoch generácií pred zničením planéty Krypton. Dej sa odohráva na samotnej planéte a hlavným hrdinom, Supermanovým starým otcom Seg – Elom, bude Cameron Cuffe. Rod Elov je zrazený až na dno spoločenského rebríčka a samotný Seg – El sa bude snažiť navrátiť slávu svojho mena. Diváci môžu v seriáli spoznať aj skúseného herca Iana McElhinneya (Val – El), ktorého budú poznať fanúšikovia Game of Thrones skôr ako postavu Selmy Barristan. Dúfajme, že dielne Warner Bros a DC Entertainmet nesklamú náročné oko diváka a budeme sa môcť tešiť na pekný seriálový zážitok.

8. Harlots

Seriál je vsadený do gregoriánskej doby a dej sa odohráva na okraji Londýna. Alison Newman a Moira Buffini ako tvorkyne seriálu sa snažili ukázať divákovi iný pohľad na prácu prostitútky v tej dobe. Hlavnou hrdinkou je Margaret Wells, ktorá zvláda úlohu matky dvoch dcér a majiteľky nevestinca, v ktorom jej dcéry pracujú. Popri tom sa musí vysporiadať aj s novou konkurenciu v meste. Prvá séria má zatiaľ osem častí, ktoré začne vysielať americká stanica Hulu 29. marca. V seriáli sa okrem iných objaví Samantha Morton (Margaret Wells), Jessica Brown Findlay (Charlotte Wells) alebo Alexa Davies (Betsey Fletcher). Tvorcovia seriálu tak pôvabným obsadením určite potešia každé mužské oko.

9. Taboo

Začiatkom tohto roka, presnejšie 7. januára, začala stanica BBC one vysielať mini sériu z anglického prostredia okolo roku 1813. Hlavný hrdina je dobrodruh James Keziah Delaney, ktorý sa po desiatich rokoch vracia z Afriky domov spolu so 14 diamantmi vo vrecku, aby pomstil smrť svojho otca. Po príchode domov sa dostáva do stredu konfliktu medzi východoindickou spoločnosťou a americkým impériom. James Delaney sa rozhodne nevyhovieť ani jednej zo strán, čo ho privedie do veľmi nebezpečnej situácie.  Trojica tvorcov Chips Hardy, Tom Hardy a Steven Knight sa pozoruhodne vysporiadali s hlavnou postavou. Jej tajuplná až mysteriózna povaha sa perfektne prelína s jej temnou minulosťou, ktorá sa postupne v príbehu dostáva na povrch. Hlavnú postavu si zahrá Tom Hardy. Po jeho boku sa ale objavia aj známi herci ako Jonathan Pryce (Sir Stuart Strange) alebo David Hayman (Brace). Kto sa postaví na jeho stranu a kto ho nakoniec zradí, môžete sledovať každý pondelok, kedy seriál vychádza.

10. Powerless

Tvorca Ben Queen poňal pojem superhrdina z trochu opačného pohľadu. Vo väčšine príbehov superhrdinovia bojujú proti zlu a zachraňujú svet. V seriáli Powerless však naša hlavná hrdinka Emily Locke má dosť superhrdinov a toho, ako všetko okolo seba pri vykonávaní dobra ničia. Emily je zamestnankyňou firmy Wayne Security, ktorá sa špecializuje na ochranu bežných smrteľníkov proti superhrdinom. Bojuje za práva obyčajných ľudí a za záchranu firmy, v ktorej pracuje. Seriál mal premiéru 3. februára a svojich 10 častí odvysiela na stanici NBC. Hlavnú hrdinku si zahrá Vanessa Hudgens, ale okrem nej sa fanúšikovia môžu tešiť aj na hercov ako Alan Tudyk (Van Wayne) alebo Ron Funches (Ron).