Viac ako 40 výstav si do Danubiany Meulensteen Art Museum od septembra 2014, keď v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR začala fungovať ako nezisková organizácia, prišlo pozrieť 100 000 návštevníkov.Riaditeľ Vincent Polakovič pre TASR potvrdil, že Danubiana v roku 2017 opäť pokračovala v rastúcej krivke návštevnosti. Zatiaľ čo ešte v roku 2015 tam prišlo 30 000 ľudí, v minulom roku to už bolo do 50 000. Návštevnosť v minulom roku dosiahla rekordných viac ako 45 000 ľudí, očakávam, že ten strop v budúcnosti bude 60 000 návštevníkov ročne, čo si bude vyžadovať vybudovanie nových výstavných priestorov v areáli Danubiany,“ povedal Polakovič.

Navštevovanosť a prestíž jedného z najmladších múzeí moderného umenia v Európe rastie podľa neho predovšetkým vďaka zvyšovaniu kvality výstav. „Dnes do Danubiany môžeme pozvať ktoréhokoľvek domáceho alebo zahraničného výtvarníka, a nemá s tým žiadny problém, aby tu vystavoval, je to vec prestíže. Vidíme to pri rôznych rokovaniach, ktoré sme mali, že Danubiana je na mape Európy,“ povedal Polakovič.

Za jednu z najúspešnejších považuje výstavu fotografií Európske hviezdy: Miró a CoBrA, ktorú v júni 2016 otvorila holandská princezná Beatrix. Symbolicky tak pripomenula, že 1. júla 2016 sa začne šesťmesačné predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade EÚ, ktoré SR prebrala od Holandska.

V minulom roku návštevníci svojím záujmom vysoko ocenili výstavu 125 fotografií od Edwarda Quinna s názvom Môj priateľ Picasso, na ktorú od jej otvorenia 3. novembra 2017 prišlo až 4500 návštevníkov.

Zdroj: TASR